همایش مدیران عامل شرکت های عضو انجمن با حضور استاندار محترم یزد و سایر مسئولین استانی


...

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد با حضور در همایش مدیران عامل شرکت های عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور به بررسی مسائل و مطالبات آنها پرداخت.
استاندار یزد در این همایش، برگزاری جلسات مشترک بین بخش دولتی و خصوصی را در ایجاد همدلی، همزبانی و درک مشترک برای حل مسائل این حوزه موثر دانست و اظهار کرد: بخش عمده مشکلات به وجود آمده به دلیل همین عدم درک از زیست بوم تولید و نزدیک نبودن نگاه ها به یکدیگر است.
مهران فاطمی رفع بخشی از مسائل بخش خصوصی را در حیطه اختیارات استان عنوان کرد و گفت: عملکرد دستگاه های استان خارج از روند مرسوم در دیگر نقاط کشور غیر قابل قبول بوده و در این صورت تذکر، توبیخ و حتی جابجایی مدیران مربوطه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی در همین راستا ادامه داد: بنابراین گزارش های ارائه شده در حوزه های مالیاتی، تامین اجتماعی، صدور مجوزها و سایر مسائل مرتبط با بخش خصوصی ظرف مدت ۱۰ روز بررسی و در صورت لزوم برخورد خواهد شد.
استاندار یزد با بیان اینکه در شورای تامین استان، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد اقتصاد مقاومتی خمش و انعطاف قانونی به نفع بخش خصوصی رقم می خورد، تصریح کرد: (شکست قانون) غیر قابل پذیرش است اما (خمش قانون) به نفع مردم و فعالین عرصه اقتصادی شرعی عقلی و اخلاقی خواهد بود.

وی به انعکاس بدون واسطه مسائل بخش خصوصی استان به مقامات کشوری در جریان نشست های گفتگوی دولت و بخش خصوصی، اشاره و عنوان کرد: بنابراین مسائل قابل حل در استان ظرف مدت ۱۰ روز بررسی و مسائل خارج از حیطه اختیارات استان در بالاترین سطح پیگیری و منعکس می شود.

فاطمی در ادامه بر حمایت حداکثری دولت و مجموعه استان از بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: خدوم ترین و شریف ترین اقشار استان، صنعتگران و کارآفرینان یزدی هستند؛ لذا شخصاً قدردان دستاوردهای چهار دهه گذشته بخش خصوصی استان هستم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی جهت ارتقای سطح بهره وری و فناوری در صنعت کاشی و سرامیک، یادآور شد: با توجه به انتخاب یزد به عنوان استان هدف بهره وری در کشور امتیازات مختلفی در این خصوص اعطا می شود.

استاندار یزد مسئله سرمایه گذاری جهت توسعه فناوری در صنایع را مهم و ضروری توصیف کرد و گفت: بومی سازی فناوری صنعت کاشی و سرامیک و تبدیل استان به تولید کننده کامل خط تولید این صنعت، منجر به تحقق اقتصاد دانش بنیان و فناور پایه و همچنین جذب نخبگان یزدی خواهد شد.

مطالب مرتبط